Yüzme Kursları

Yüzme Kursları
AÇIKLAMALAR ve HATIRLATMALARDetaylı bilgi için tıklayın.


YÜZÜCÜ EBEVEYNLERİNE ALTIN DEĞERİNDE ÖNERİLER


Sizin gerçekleştiremediğiniz büyük isteklerinizi ondan yapmasını istemeyin…

Unutmayın ki yüzme çocuğunuzun bir aktivitesidir ve bu aktiviteden sonucu oluşan gelişimler her çocukta farklı seviyededir.

Asla çocuğunuzun gelişimini diğer çocuklarla karşılaştırmayın ve onların sizin yapmasını istediğiniz şeyleri yaptığını düşünmesine fırsat vermeyin.

Ne olursa olsun desteğinizin arkasında olduğunu hissettirin…Antrenman ya da yarış sonunda ona soracağınız tek soru ‘eğlendin mi?’ olsun.

Eğer çocuğunuz yaptıklarından eğlenmiyorsa devamlılığıyla ilgili sorunlar yaşayacağınızın göstergesidir. Çocuğunuzun antrenörlüğünü yapmaya çalışmayın…

Sportif geçmişiniz ne olursa olsun çocuğunuza antrenörlük yapmaya çalışmayın. Unutmayın ki ebeveynlerin görevi çocuklarına sevgilerini vermek ve desteklerini hissettirmektir. Antrenörüne olan güvenini sarsacak eleştirileri çocuğunuza iletmeyin. Ne olursa olsun çocuğunuzu sevin ve ona sarılın, çünkü antrenör çalışmanın sadece teknik kısmıdır.

Kesinlikle çocuğunuza tekniğiyle ilgili ya da yarış stratejisiyle ilgili bir yorum yapmayın.

Çocuğunuzu başarısı için teşvik edecek ödüller kesinlikle sunmayın, bu durum çocuğunuzun hedeflerinden sapmasına ve de daha önemlisi antrenörüyle olan bağını etkileyecektir.

Çocuğunuzu antrenmana götürürken ya da gönderirken ona yapıcı ve pozitif söylemlerde bulunun…

Çocuğunuzu antrenmana götürüyorsanız ya da antrenman çıkışında alıyorsanız onu motive edici sözcükler kullanın,onu yada antrenörünü eleştirmeyin.

Eğer çocuğunuzun korkuları ve eksik yönleri varsa bunları kabul edin ve ona göre davranın…

Çocuğunuz ilk çalışmasına götürdüğünüzde su korkusu olabilir. Üstüne gitip onu daha da tedirgin olmasına sebep olmayın, ona sert ya da zorlayıcı hareketlerde bulunmayın.

Unutmayın ki sizin göreviniz onun sevginizi hissetmesini sağlamak ve onu desteklemektir.

Havuzdaki resmi görevlileri eleştirmeyin…Unutmayın ki onlarda ellerinden geleninin en iyisini yapmaktadır.

Çocuğunuza antrenöründen çok gurur duyduğunuzu hissettirin…Çocuğunuz ve antrenörü arasındaki bağ çok özeldir, o çocuğunuzun başarısına katkı sağlamak ve aynı zamanda da eğlenmesini istemektedir.

Antrenörü hakkında çocuğunuzun yanında yapacağınız kötü söylemler sadece çocuğunuzun yüzmesini etkileyecektir. Takımınıza sadık ve destekleyici olun…

Sürekli takım değiştirmek hiçbir sporcu için hiçbir zaman önerilmez, yaşanılan sorunlar diğer bir kulüpte de yaşanabilir.

Şampiyon olan takımlarda bile bazı iç sorunlar yaşanabilir. Takım değişikliği yaşandığında çocuğunuz diğer takım arkadaşları tarafından kısa süre içinde kabul görmeyebilir ve bu da onun antrenman motivasyonunu olumsuz etkileyebilir.

Çocuğunuzun kazanmak dışında da hedefleri olsun…Çoğu başarılı yüzücü antrenman yapmayı, kendini geliştirmeyi öğrenebilse de, sonuçları değerlendirmeyi başaramaz.
Bize Whatsapptan Ulasin