Masajlar

MasajlarYılın yorgunluğundan arınabileceğiniz masaj Keyfi Sandıklı Termal Park Hotel’de Bir Başka!


 • Altın Masajı
 • İnci Tozu Masajı
 • Lokal Masaj
 • Hamile Masajı
 • Klasik Tüm Vücut Masajı
 • Hint Baş Masajı
 • Medikal Tüm Vücut Masajı
 • Medikal Sırt Masajı
 • İsveç Masajı
 • Aromaterapi Masajı
 • Volkanik Sıcak Taş Masajı
 • Anti Stres Masajı
 • Yüz Masajı
 • Refleksoloji Masajı
 • Lenf Drenaj Masajı
 • Selülit Masajı
 • Thai Masajı

 • Altın Masajı
  Altın bakımı ürünleri; eski Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın sıkça kullandığı, altın tozundan elde edilen ürünlerdir. Uygulandığında deri üzerinde geçici parlak bir görüntü bırakır. İçermekte olduğu fındık ve tatlı badem yağları ise, organik yağlardır. Vücutta enerji akışını düzenleyip, oksijen üretimini arttırarak ışıltılı bir görünüm sağlar. Altın Bakımı en doğal ve en etkili anti-aging yöntemlerinden biri olarak bilinir.
  İnci Tozu Masajı
  İnci tozu, insanın cilt dokusu gibi, mineral tabanlı organik yapısında çeşitli bioaktif moleküller ihtiva eder. İnsan cildi için hayati önem taşıyan yapı taşları ve proteinlerin de arasında yer aldığı yirmiden fazla amino asit ve bir düzinenin üzerinde mineral içeren inci tozunun cildin metabolizmasını hızlandırıp, hücre yenileyici, sıkılaştırıcı, canlandırıcı ve kırışıklık önlemeye yardımcı etkileriyle cildin gençleşmesine katkıda bulunur.
  Lokal Masaj
  Lokal Masaj genellikle baş, boyun, ense, omuz, sırt, bel, kollar ve bacaklar gibi sorunlu olan bölgeye yönelik yapılan bir masaj uygulamasıdır. Daha çok medikal maniplasyonlar ile uygulama yapılır. Baş, boyun, ense, omuz, sırt, bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj türüdür
  Hamile Masajı
  Hamilelikte vücut, hormonal ve fiziksel olarak büyük değişiklikler geçirir. Bu değişikliklerin beraberinde sıkıntı ve ağrıları da getirmesi olağandır. Hamilelere uygulanan hamile masajı, vücutta meydana gelen ağrıları azaltma ve hamile kadının gevşeyip rahatlamasına yardımcı olur.
  Klasik Tüm Vücut Masajı
  Tedavi amacıyla, yorgunluk için ya da spor sonrası karşılaşılan kas problemlerinin giderilmesinde etkili bir masaj tekniğidir. Özellikle spor yapan kişilerde oluşabilecek ağrı ve yorgunluk sonrasında, kan dolaşımını hızlandırarak vücudun rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlar.
  Hint Baş Masajı
  Sadece baş, boyun ve omuz bölgesine uygulanan bir masajdır. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt- boyun ağrıları ve tutulmaları, migren ve sinüzit gibi sorunların giderilmesinde etkilidir.
  Medikal Tüm Vücut
  Konusunda uzman terapistlerce, genelde fizik tedaviye ek olarak kullanılan, vücudun doğal biyolojik, psikolojik Masajı ve nörolojik çalışma sistemini düzenleme amacı ile yapılan medikal masaj, düzenli olarak yapıldığında ağrı ve bölgesel problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  Medikal Sırt Masajı
  Masaj yapılan kişinin en çok rahatladığı bölgelerden biridir. Genelde omur kası yanından sıvazlama, yoğurma ve baskı hareketleri uygulanır. Önce bölge ısıtılarak masaja başlanır. Daha sonra omurun üzerine gelmeden, omuzlar ve ense köküne doğru sıvazlama ve baskı hareketleri yapılır. Omuzlarda, gün içerisinde çalışma temposundan oluşan sertlikler elle hissedilir. Bunlar sıvazlama ve baskı hareketiyle dağıtılır. Böylelikle vücuttaki ağrılar rahatlar.
  İsveç Masajı
  Dünyaca tanınmış bu masaj tekniği, dolaşım hızını arttırarak, dokuları ve hücreleri canlandırır. Kaslardaki gerilimi hafifleterek konsantrasyonu güçlendirir ve derin bir rahatlama duygusu sağlar.
  Aromaterapi Masajı
  Bitki özlerinden elde edilmiş esansiyel yağlar eşliğinde, aromaterapinin kendinden geçirici etkisi ve dokunmanın gücünün bir arada kullanıldığı aromaterapi masajı; vücudu ve ruhu dinlendirir, canlandırır.
  Volkanik Sıcak Taş
  Isıtılmış volkanik taşların vücudun üzerinde gezdirilmesi ve belli noktalara konularak, ısının derinlere etki etmesi Masajı sağlanır. Çakra adı verilen enerji noktalarını uyararak enerjinin açığa çıkmasını sağlar. Kronik kas ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.
  Anti Stres Masajı
  Anti stres masajı uygulaması kasları gevşetmeye yönelik ağır ve yavaş hareketlerle uygulanan bir masaj yöntemidir. Amaç kişinin stres kaynaklı oluşan kas tutulmalarını, kas sertleşmelerini çözebilmek ve kişiyi hem fiziksel hem ruhsal bir rahatlamaya ulaştırabilmektir.
  Yüz Masajı
  Yüz masajı cildin uyarılarak toparlanmasına sıkılaştırılmasına ve kırışıklığın görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda yüz masajı sizi stresten uzaklaştırır sizin huzurlu ve rahat hissetmenizi sağlayabilir. Düzenli yapıldığı takdirde yüz masajı gözle görülür bir fark yaratabilir.
  Refleksoloji Masajı
  Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayaklardaki refleks noktalarına uygulanan baskı ile tüm vücuda ve organlara ulaşılır, vücudun kendini iyileştirme sürecine katkı sağlanır.
  Lenf Drenaj Masajı
  Vücuttaki lenf bezi bölgelerine uygulanan lenf drenaj masajıyla lenf dolaşımı harekete geçirilerek, vücutta toplanan ödem ve toksinlerin dışarı atılması ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanır.
  Selülit Masajı
  Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek, kanın bacaklardan düzenli akmasını sağlar. Kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi ile hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlayarak bölgesel incelmeyi destekler.
  Thai Masajı
  Vücudu, zihni ve ruhu dengelemek için yer minderinde yoga, streching ve baskı teknikleriyle uygulanan masajdır.

  Görseller


  Bize Whatsapptan Ulasin