Bisiklet Kiralama

SANDIKLI THERMAL PARK HOTEL BİSİKLET KİRALAMA SÖZLEŞMESİ“Bisiklet Kiralama Sistemi”ne İlişkin Genel Koşullar

Tüm koşul ve şartlar toplamda 3 sayfa olarak Çağdaş sağ.hiz.san.tic.A.Ş.(Sandıklı Thermal Park Hotel) (Kısaca Otel olarak anılacaktır.) ait olan bisikletlerin müşteriye kiralanması ve kullanılmasına ilişkin hak ve yükümlülükleri düzenler. Kiralama Şartları, Yükümlülükleri

1) Bisikletler;
a) Otel yazılı olarak onay vermediği sürece, Afyon/Sandıklı ilçesi Hüdai kaplıcaları mevki dışındaki seferler için,
b) Hafif yanıcı, patlayıcı, zehirli veya tehlike arz eden maddelerin nakliyatı için,
c) Yeniden farklı kişilere kiralamak için,
d) Yoğun rüzgar veya fırtınalı havalarda,
e) Alkol ve/ veya bağımlılık yapan hap etkisi altında olan sürücüler tarafından kullanılamaz.

2) Müşterimiz, kara yolu trafiği yönetmeliği kurallarını dikkate almakla yükümlüdür.

3) Otel’e ait bisikletlerin eller kullanılmaksızın sürülmesi yasaktır.

4) Otel’e ait bisikletlere müdahalelerde bulunma veya başkaca tadilatlar yapılması yasaktır.

5) Otel’e ait bisikletler 1 kişilik, 2 kişilik tir. Bisiklet türüne 1 kişilik bisikletlere 1 kişi, 2 kişilik bisikletlere iki kişiden fazla kişinin binmesi yasaktır.

6) Kiralanan bisikletin tüm sorumluluğu müşteriye aittir. Müşteri bisikleti çaldırması,kaybetmesi veya buna benzer bir durumda, sorumluluk süresi zarfında her bisiklet başına kiralamış olduğu marka ve modelin satış firmasındaki liste fiyatı tutarınca sorumludur.
Eğer müşteri zarardan kasten veya ağır ihmal sonucu bizzat sorumlu ise, bu sorumluluk sınırı diğer insan veya maddelere vermiş olduğu hasarları da kapsayacak şekilde yeniden belirlenir.
Otel bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Müşterinin sorumluluğu, bisikletin kendisine teslim edilmesinden itibaren başlar ve kendi şahitliğinde Otel kontrol edip, sorunsuzdur onayı verene kadar devam eder.
Müşteri, Otel tarafından, bir hasar ihbarı var olduğunda bilgilendirilecektir.
Müşteri, Otel tarafından, kiralama süresi bittikten sonra 2 iş günü (48 saat) zarfında ihbar edilmeyen hasarlardan sorumlu değildir. Anlık olarak hasar kontrolü yapılamayan bisikletler için 2 iş günü içerisinde müşteriye bilgi verilecektir. Eğer bu süre içerisinde bilgi verilmezse müşterimiz sorumlu değildir.

Tüm bisikletler için hasar tutarları ise şu şekildedir ;
İç lastik patlağı olması durumunda 50 TL,
İç lastik yarılması durumunda 70 TL,
Dış lastik yarılması durumunda 100 TL,
Vites sisteminde herhangi bir sorun olması durumunda 125 TL,
Fren sisteminin arızalanması durumunda 40 TL,
Kayıp kilit veya kilit anahtarı karşılığında 50 TL,
Ayaklıkların zarar görmesi durumunda 70 TL müşterimize masraf olarak yansıtılır.
Bunların dışında herhangi bir hasar olması durumunda, hasarın otel’e maliyeti tutarın da işin zorluk durumuna göre malzeme fiyatı+ %50 işçilik payı eklenerek müşteriye yansıtılacaktır.


7) Müşteri kiralamış olduğu bisikletin fonksiyonları ile birlikte kullanmasına vakıf olmalıdır.

8) Müşteri, sürüşe başlamadan önce bisikletini kontrol edip herhangi bir sorunu varsa iş yerine bildirmelidir.

9) Kullanıma başlarken trafik güvenliğine zarar getirebilecek olan teknik bir ayıp varsa veya ayıp kullanım sırasında oluşursa, müşteri bu durumu Otel’e derhal bildirecek ve Otel hasarı giderene kadar bisikletinin kullanılmasına son verecektir. Lastikler, jantlar veya vites devreleri gibi hasarlar da derhal bildirilecektir.

10) Müşteri Otel’e ait olan bisikletini her park ettiğinde ve bir yere bıraktığında kara yolu trafiği yönetmeliği kurallarına uymak ve bisiklet yüzünden trafik güvenliğine zarar gelmemesi, trafikte bulunan diğer kişilerin engellenmemesi veya araçların ve diğer şeylerin zarar görmemesine dikkat etmek zorundadır.

11) Bisikletlerin özellikle;
a) Trafik lambaları yanlarında,
b) Sokak levhaları yanlarında,
c) Yaya yolları üzerinde,
d) Acil kurtarma yolları ve itfaiye giriş bölgeleri önünde, üzerinde veya yanlarında,
e) Üçüncü bir kişinin sabit reklamı kapatılacak şekilde park edilemez ve bırakılamaz.

Buna aykırı davranışlarda maddi, manevi sorumluluk müşteriye aittir. 12) Bisikletler sadece alınmış olduğu noktaya iade edilebilir. Müşteri aynı zamanda, Otel’e kiralama işleminin sona erdiğini bizzat bilgilendirmekle ve ayrıca herhangi bir kaza, arıza vb. durum yaşandı ise bunu bildirmekle zorunludur.

13) Kullanıcı haricinde, üçüncü kişilerin veya başkalarının eşyalarının dahil olduğu bir kazada müşteri bu durumu, polise ve Otel’e derhal bilgilendirmekle yükümlüdür. Eğer müşteri bu ihbar yükümlülüğünü hiçe sayarsa, bu durumda Otel’in bu yükümlülüğün ihlalinden uğradığı zararlardan da sorumludur.

14) Bisikletlerin minimum kira ücreti, alınmış olan markanın 1 saatlik ücreti tutarındadır.

15) Bisikletleri teslim ederken var olan sorunları müşterinin bildirmesi zorunludur. Bildirilmeyen hata ve hasarlar, verilmiş olan kimliklere fatura edilerek kayıtlı adresine, çıkan tüm masraflarla birlikte gönderilecektir. Kendisinden kaynaklanan problemleri bildiren müşterilerimize hasardan kaynaklanan mali tutar minimum seviyede yansıtılacak olup bu tutarlar madde 6’da belirtilmiştir.

16) Müşteri bu sözleşmeyi okuyup imzaladıktan sonra her kiralamada işlemin tekrarlanmasına gerek yoktur. Yalnızca 1 defaya mahsustur. Fakat her işlemde kimlik bırakılması zorunludur. Yeni yapılan kiralamalar iş yerinde bulunan takip listesine not alınarak yapılabilir. Müşteri bu sözleşmenin tamamını istediği zaman Otel’den edinebilir.

17) 17 madde ve 3 sayfadan oluşan iş bu sözleşmenin tamamı aşağıda ismi ve imzası bulunan müşteri/müşteriler tarafından okunmuş ve kabul edilmiş sayılır.


Bize Whatsapptan Ulasin